„Vždycky jsem miloval jeviště a všechno, co se týká divadelního umění. Za jednu z největších radostí svého spisovatelského života pokládám úspěch, jejž se na scéně dostalo některým mým románům.“ (Interview s Julesem Vernem, The Strand Magazine, únor 1895)
Ve skutečnosti se cti jevištní realizace dostalo pouze čtyřem Verneovým románům: Cesta kolem světa za osmdesát dní, Carův kurýr, Děti kapitána Granta a Tvrdohlavý Turek. A jenom Cesta kolem světa znamenala opravdu mimořádný úspěch. V listopadu 1874 měla v Théâtre de la Porte Saint-Martin premiéru jevištní verze, jejíž úspěch dokonce zastínil úspěch románu.
Toliko z historických pramenů, které nás - pravda - inspirovali, ale zároveň přiměli k úhlu pohledu bližší současnosti.
S laskavým svolením pánů J. A. Svobody, T. Kautského a J. V. Kováříka jsme svou inspiraci podpořili jejich námětem a přistoupili k realizaci naší cesty plné dobrodružství, náhod, záhad, úsměvů i pousmání a hlavně písniček.
Phileas Fogg ve slavné knize Julese Verna objede celou zeměkouli za 80 dní.
My si troufáme
zvládnout to za pouhých 80 minut a neváháme k tomu použít všechny možné i
nemožné divadelní prostředky.
Tak takové je scénické leporelo ala hudební komedie Divadla POHÁDKA Praha z.s. 2022, inspirované životem a dílem slavného francouzského spisovatele a romanopisce J. Verna, o 17 obrazech a 28 proměnách
aneb
ZAPOMEŇTE NA STAROSTI A VYDEJTE SE S NÁMI NA CESTU KOLEM SVĚTA!
Představení je určeno pro žáky druhých stupňů Základních škol, studenty Středních škol, ale také je
VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI!
Realizace představení je určená do prostředí divadel, kinosálů a kulturních zařízení za dodržení základních rozměrů hrací plochy – výška 3 m, šířka 5 m, hloubka 4 m. Vstup do hracího prostoru 150 minut před začátkem představení. Nasvícené jeviště – stmívací pult (zařízení k dispozici pro technika DP). Přípoj 220 V v prostoru jeviště. Zázemí pro 5 účinkujících. Přítomnost místního technika.