Svátek: Jindřich Datum: 15. 07. 2024

Divadlo Pohádka

Napsali jste nám


Dobrý den pane řediteli, naše děvčata (Mateřská škola Palackého N.B.) byla včera - 18.4.2024 - s dětmi na představení "Jak princezna hádala až prohádala" (Divadlo POHÁDKA Praha) a tak jen, abyste měl zpětnou vazbu: moc se jim představení líbilo, prý super !!! Takže až budou tito herci opět u vás, rádi přijdeme. Krásný víkend, I. Nováková

Přeposlaná zpráva od ředitele Jiráskova divadla v Novém Bydžově - 19.4.20249. ledna 2023 navštívili naši žáci V. tříd divadelní představení Cesta kolem světa za 80 minut v nastudování Divadla POHÁDKA Praha z.s., jehož realizace proběhla v Městském divadle Jablonec nad Nisou. Po návratu z představení, byli žáci rozděleni do čtyř skupin a začali vytvářet plakát k představení, o kterém velmi živě diskutovali. Zasílám Vám některé z reflexí. Všichni velmi děkujeme za toto představení.

 9.1.2023 jsme se školou navštívili jablonecké divadlo. Byli jsme se podívat na představení „Cesta kolem světa za 80 minut“. Byl to pro mě velmi hezký příběh a také byl vzdělávací. Příběh chtěl vyjádřit, jak cestoval Phileas Fogg, postava z knihy Julese Verna, např. lodí, vlakem, pěšky, balónem. Moc se mi to líbilo. A znalosti z tohoto příběhu se hodí do vlastivědy a literatury. A myslím, že je to vhodné pro všechny. (Violka)

 Představení Cesta kolem světa za 80 minut se mi moc líbilo. Hodně tam zpívali, a někdy to bylo legrační. (Týnka Se.)

Mě na tom bavilo, že to bylo srandovní. Divadlo sehráli čtyři herci. Dozvěděl jsem se něco o knížkách J.Verna. Cestovatelé jeli vlakem, lodí a balónem. Hodně jsme se nasmáli. Mě se tam moc líbilo. (Milan)

V divadle v Jablonci se mi moc líbilo. Mají to tam krásné. Divadelní představení bylo zábavné a zároveň poučné. Hodně věcí jsem se dozvěděla. Ale bylo škoda, že se představení hrálo jen 80 minut. Šla bych na představení klidně znovu. (Alička)

V jabloneckém divadle se mi představení zalíbilo. Bylo to super. Nikdy jsem lepší divadlo neviděl. Mám divadlo rád. (Max)

V divadle se mi hodně líbilo. Vystupovala tam holka s copánky. Byla taková drzá, ale i nešikovná – mě to pobavilo. Bylo to srandovní. Jiná paní, ta s drdolem, vtipkovala a myslela si, že je nejchytřejší a nejlepší. Seznámila nás s knížkami Julese Verna. (Kája)

Jablonec nad Nisou - Cesta kolem světa za 80 minut - Zpracovala: Mgr. Š. Vecková - info divadlopohadka - 09.01.2023


Dobrý den,

dovolte mi poděkovat za velmi krásné, milé a výborně zpracované představení pohádky Zlatovláska, které jste odehráli v Šumperku, dne 31.102021. Do divadla chodíme s dcerou už 2 roky, nyní jí je 5 let, takže plně chápe a rozumí, už to není jen taková kratochvíle na vyplnění našeho společného času :-) Oba jsme se shodli, že to bylo jedno z nejlepších představení od samého začátku, co spolu na divadla chodíme (a to jsme jich už asi 15-20 viděli)! Samozřejmě nutno přiznat, že dceři, jako holčičce, příběh krásné Zlatovlásky je velmi blízký...

Scénograficky na jedničku, herecky parádní (všem bylo dobře rozumět a představitelka Zlatovlásky dceři učarovala), texty ve verších byly pěkné, zkrátka nemáme co vytknout! Budeme se těšit, až k nám přijedete znovu.

Ještě jednou díky, spokojený tatínek Lubomír Vlček a jeho dcera Terezka

                                                                                                Šumperk - Zlatovláska - L.Vlček - info divadlopohadka - 01.11.2021


Skvělé Zlatovláskové představení, bando ... scénář, kulisy a samozřejmě herecké výkony > Paráda a moc jsme se to užili ;-) . Ať se vám daří a díky za příjemně strávený čas.

Příbram - Zlatovláska - Iva Chaloupková - FB divadlopohadka - 12.1.2020Ještě jednou děkuji za krásný zážitek, který jste nám připravili svým představením "O chytré princezně" pod širým nebem.

Bořanovice - Ochytré princezně - Libor Řápek - info()divadlopohadka.cz - 24.6.2019


Dobrý den, Vaše představení Jak se Honza učil čarovat, na kterém jsme včera byli s dcerkou se nám moc líbilo. Kouzla, písničky, kouzelník i rozmazlená princezna. Až k nám zase přijedete, určitě se přijdeme podívat.

Ostrava - Jak se Honza učil čarovat - L. Bartoňová- info()divadlopohadka.cz - 25.3.2019


Dneska jsme v Moravském Krumlově viděli Vaše představení a chci Vás moc pochválit. Nebojte se, nedělávám to běžně a většinou hodnotím divadla naprosto opačně. Moc se mi líbilo. Jako důkaz potvrzuji, že nikdo z dětí ze sálu nešel "na záchod" = protože ho ta "blbost" nebaví. Že byl klid celou hodinu, herci určitě dokázali zaznamenat sami. A klid hovoří za vše = "dostali jsme je" - a nebylo to ani hlučnou hudbou, ani verbální hrubostí. Já osobně byla velmi překvapena. Dva herci (ač to chvílemi připadá, že musí být minimálně 3), jednoduché kostýmy, minimální výprava a přitom po všech stránkách maximální efekt... Jednoduché a jasné texty. Vím, že to není žádná legrace, dneska pobavit dětské diváky a navíc je malinko vtáhnout do děje. Tedy - vážení - jste opravdu DOST DOBŘÍ!!!! 

Moravský Krumlov - Tři pohádky s písničkou - Pavlína Sladká - info()divadlopohadka.cz - 4.3.2019


Krásné Vánoce i k Vám do divadla. Děkujeme za krásnou předvánoční pohádku i atmosféru.

Týniště nad Orlicí - Pohádky na Vánoce - Lenka Jeníková - info()divadlopohadka.cz - 16.12.2018


Dobrý den, byli jsme na několika vašich představeních a moc hezky na ně vzpomínáme. Když na pohádku tak na Pohádku.

Horní Počernice - Zlatovláska - Kašková - info()divadlopohadka.cz - 11.11.2018


Děkuji za pěkné představení v Klášterci nad Ohří. Zaujali jste mé děti (2,5 a 3,5) a to do divadla vcházeli se vztekem. Černé divadlo, písničky, jednoduchý - ale - příběh. Snad k nám ještě zavítáte.

Klášterec nad Ohří - Honza a zakletá víla - Silvie Baráková - info()divadlopohadka.cz - 21.10.2018


Když jsem viděl Vaší pohádku O chytré princezně, řekl jsem si, že Vám napíši, protože ... protože proto... Když jsem pak otevřel Vaší rubriku, napsali jste nám, zjistil jsem, že Vám nenapíši nic originálního a nového. Dle všeho, Vaše postupy a tvorba jsou stálé a úroveň vyrovnaná. Tak už jenom, děkuji. Děkuji za sebe a za děti. Vaše divadelní představení klasické pohádky je představením, které mám rád. Mělo to vše, co má takové divadlo mít. Tedy z pohledu diváka, který ještě nezapomněl... Dík.

Sedlčany - O chytré princezně - David H. - info()divadlopohadka.cz - 7.10.2018


Dobrý den, chci Vám poděkovat za krásné představení v Náchodském divadle - Zlatovláska. Bylo to moc krásné. Výprava, písničky a herecká práce s veršovaným textem Josefa Kainara. Co přát více? Vám, hodně úspěchů a vytrvalosti v takové divadelní tvorbě, a nám, divákům - a vůbec se nejedná jen o ty dětské - více takových divadelních představení. 

Náchod - Zlatovláska - Roxana Vaková - info()divadlopohadka.cz - 16.9.2018


Když jsme s vnoučaty, v rámci výletu, dorazili do Mikulova, ani jsme netušili, že tam probíhá festival La Strada. V rámci tohoto festivalu, jsme v zámecké zahradě narazili na Vaše pohádková představení a po pravdě, už jsme dále ani nedošli. Vnoučata zasedla na lavičky a shlédli Vaše odpolední pohádková představení s velkým zaujetím. Tedy to i my, dospělí a nebyli jsme sami. Bylo to až neuvěřitelné. Herecké nasazení, bohaté kostýmy, malovaná scéna, horké sluníčko, krásné příběhy, písničky ... no prostě divadlo pod širým nebem. Bylo to krásné odpoledne. Děkujeme.

Mikulov - pohádky na festivalu La Strada 2018 - manželé Zdráhalovi - info()divadlopohadka.cz - 7.7.2018


Děkujeme moc. Bylo to jedno z těch představení, na které se nezapomíná. Už se těšíme na případné Vaše další představení v Liberci.

Liberec - Kouzelné křesadlo - Jiř. Svobodová - info()divadlopohadka.cz - 6.5.2018


Pohádky byly dost vtipné. Moc se líbily, děti byly skvělé a smály se i učitelky. Mám radost. Fakt, někdy příliš slov netřeba… Díky moc, mějte se krásně.

Horažďovice - Tři pohádky s písničkou - MŠ - info()divadlopohadka.cz - 20.2.2018


Dobrý den. Představení Tři přadleny se velice líbilo dětem i pedagogům naší školy. Divadelní představení navštěvujeme často, i do školy si zveme soubory, ale hodnocení Vašeho představení v porovnání vyšlo velice kladně. 

Znojmo - Tři přadleny - pedagogický dozor ZŠ - info()divadlopohadka.cz - 14.2.2018


Dobrý den, včera 21.1.2018 jste v Klatovech odehráli přestavení Zlatovláska. Musím se přiznat, trochu jsem váhala, zda se svými syny máme jít na klasickou pohádku - pro obavy z dnešních "trendů" zpracování klasických, a nejen, pohádek. Ale teď již vím, udělala  jsem dobře, že jsme šli. Jedním slovem - nádhera. Opravdu na mě dýchla atmosféra pohádky, jak si jí pamatuji z dětství. Nakonec to, že mí synové sledovali jeviště bez dechu, nechtěli bonbóny ani na záchod, mě utvrdilo v mém dojmu. Děkuji. Jako Divadlo Pohádka  jste dostáli svému slibu a připravili jste nám krásné, pohádkou okouzlující, divadlo. Děkujeme.

Klatovy - Zlatovláska - H. Kašová - info()divadlopohadka.cz - 22.1.2018


Vaše představení - Kouzelné křesadlo - se nám velice líbilo. Děti byly nadšené, ptaly se, kdy půjdeme na Vaše divadlo znovu. 

Svitavy - Kouzelné křesadlo - A. Negrtová - info()divadlopohadka.cz - 11.1.2018


Děkujeme za milé a působivé setkání s Vaším divadlem. Představení Honza a zakletá víla nás velmi zaujalo a potěšilo. Netradiční spojení divadelních technik s půvabným příběhem bylo ve Vašem podání inspirativní. Více takových divadelních představení. Ať se vám daří a až příště přijedete, určitě nebudeme chybět.

Broumov - Honza a zakletá víla - učitelky MŠ - info()divadlopohadka.cz - 23.10.2017


Princezna Konvalinka se nám moc líbila. Svižné představení, ve kterém bylo hercům dobře rozumět. Dcera se velmi dobře bavila a nad princem Bedříškem se smějeme ještě nyní. Těšíme se na příště.

Prachatice - Princezna Konvalinka a královské hádanky - František Zaoral - info()divadlopohadka.cz - 15.10.2017


Klasická pohádka ve Vašem muzikálovém provedení - Tři přadleny - byla milým pohlazení a skvělým zážitkem v krásném divadle Mariánských Lázní. Moc se nám to líbilo. Můžeme a budeme doporučovat.

Mariánské Lázně - Tři přadleny - Helena Šípová - info()divadlopohadka.cz - 08.10.2017


Děkujeme za navození Vánoční atmosféry představením Pohádky na Vánoce, které jste uvedli v letošním tématickém Městě pohádek v Jičíně 16.9.2017. Ač zářijové počasí nebylo vánoční, bylo to pěkné. Děkujeme.

Jičín - pohádky na Vánoce - Kristina Kovalova - zarukakvalit.cz - 16.09.2017
Mohelnice - Panna a netvor- 18.10.2016

Děkujeme za nádherné představení v dnešním Klášteře v Broumově...OPRAVDU JSME SI TO MOC UŽILI!!!..herecké výkony skvělé, scéna..kulisy..hudba..kostým a postava Netvora top. Děkujeme za krásný zážitek a přijeďte zas. Přejeme Vám mnoho spokojených diváků a ať se Vám daří nejen v hereckém, ale i osobním životě.
Broumov - Panna a netvor- Lucie Runkasová - facebook/zprávy - 22.7.2016

Krásné představení Panna a netvor, které jste realizovali u nás v Bílině, nás přesvědčilo, že Divadlo Pohádka je opravdu divadlem se vším co k tomu patří. Jen tak dál, prosíme a děkujeme.
Bílina - Panna a netvor- kultura - info()divadlopohadka.cz - 17.3.2016.

Navštívili jsme vaše představení Tři přadleny a byli jsme opět velmi spokojeni.  Na vašich představeních, kromě celkového divadelního provedení, se nám líbí, že nepodceňujete ani nepřeceňujete chápavost diváka kteréhokoliv věku. Těšíme se na příští představení.
Jeseník nad Odrou - Tři přadleny - info()divadlopohadka.cz - 9.3.2016.

Vyprodané představení Jak se Honza učil čarovat potěšilo všechny přítomné diváky. Více takových představení. Kouzla, písničky, vtip a celkové provedení. Moc jsme se bavili. Díky.

Frýdek-Místek - Jak se Honza učil čarovat - Marcela Žihavová - info()divadlopohadka.cz - 21.2.2016.

Představení se mi líbilo - Ostrava.
Ostrava - Pohádky na Vánoce - Franta Kubečka - info()divadlopohadka.cz - 12.12.2015.
Krásné představení s vánoční tématikou. Nejprve jsem se obávala čertovské pohádky, ale vaše pojetí, které neubírá nic z pohádkovosti pekelníků, mě velmi potěšilo. Žádné děsící scény a přitom zcela jasné pojmenování toho, proč se čertů obávat. Moc pěkné. Vaše provedení příběhu Půjdem spolu do Betléma s řadou koled bylo velmi působivé. Celé představení umocnila i skutečnost, k mému překvapení, že pro zpěv neužíváte mikrofonů. Držím Vám palce a přivezte nám opět pěkné představení.
Štětí - Pohádky na Vánoce - Helena Kováčová - info()divadlopohadka.cz - 8.12.2015.

Poetický příběh za účasti našich dětí nás krásně naladil v úvodu letošního prosince. Děkujeme za představení a přejeme Vám krásné Vánoce a mnoho úspěchů.
Jablonec nad Jizerou - Pohádky na Vánoce - učitelky MŠ - info()divadlopohadka.cz - 2.12.2015.

Hezké představení dnes v Roztokách. Díky!
Roztoky u Prahy - Jak se Honza učil čarovat - Michal Přikryl - Facebook - 18.10.2015.

Děkujeme za vtipné divadelní představení Tři pohádky s písničkou, které jste nám sehráli pro naše školáky u příležitosti zahájení školního roku. Byl to příjemný start. Těšíme se na další setkání s Vaším souborem.
Bystřice - Tři pohádky s písničkou - učitelky MŠ - info()divadlopohadka.cz - 2.9.2015.

Dobrý den. Musím se přiznat, že nemám ve zvyku vyhledávat kontakty na divadelní soubory a už vůbec psát nějaká hodnocení. Však, vyjímka potvrzuje pravidlo. Do Lesního divadla ve Sloupu v Čechách nejezdíme s rodinou pravidelně, ale několik představení jsme v tom krásném a pohádkovém prostředí již navštívili. Letos 11. 8. 2015 jsme s dětmi v rámci prázdninového výletu zamířili právě tam na Vaše představení Panna a netvor. A proč vlastně píši? Protože vaše představení v prostředí Lesního divadla bylo nádherné a v mnoha směrech, v porovnání s těmi, které jsem zde viděla, si dovoluji říci, že ojedinělé. Vaše představení mě nepřipadlo jen jako představení pro děti, ale působilo jako divadlo, které oslovilo i nás dospělé. Zajímalo by mě, zda se to týká pouze tohoto titulu nebo zda stejným způsobem pracujete v celém repertoáru. Škoda, že Vaše stránky neobsahují kalendář a místo kde hrajete. Zcela jistě bych ráda navštívila i jiné představení. Rozhodně vám, celému kolektivu přeji mnoho úspěchů a energie, a našim dětem i nám ostatním divákům, přeji mnoho takových divadelních představení.
Nový Bor (Sloup v Čechách) - Panna a netvor - Libuše - info()divadlopohadka.cz - 15.8.2015

Zdravím z Litomyšle. Pravidelně se svým vnukem navštěvujeme tradiční prázdninové pátky na náměstí. Tentokrát s Vaším představením O nemocné princezně. Velmi nás zaujalo a proto jsem si vyhledával nějaké bližší informace o Divadle Pohádka Praha. K mému překvapení, jsem nalezl velmi pěknou prezentaci a bohatý repertoár. Vezmu-li Vaše představení a prezentaci ostatních titulů, nezbývá mi, než abych Vám popřál mnoho úspěchů a výdrž. Pokud budete opět v Litomyšli, ač nejsem dítě, rád se přijdu podívat na pěknou pohádku. Věřím, že v divadelním prostoru (nejen na náměstí) má Vaše práce ještě působivější dopad. Na brzkou shledanou.
Litomyšl - Pohádky pro Vás - Karel Hřebačka - www.zarukakvalit.cz - 10.8.2015

V prostředí rozpálené zahrady zámku v Liblici jsme shlédli vaše představení Princezna Konvalinka. Bylo to milé osvěžení. Dětem, ale i nám, se to moc líbilo. Děkujeme.
Zámek Liblice - Princezna Konvalinka - Květa Spálová - www.zarukakvalit.cz - 8.8.2015

Moc se mi líbila tato pohádka. Chtěl bych Vás poprosit, abyste mi poslali návod, jak děláte ty kouzla s míčky, abych se je mohl naučit. Děkuji.
Praha 11 – Princezna Konvalinka - David Berný, 9 let - info()divadlopohadka.cz - 24.06.15

Chci poděkovat za děti, dostaly krásný dárek k MDD, možnost zahrát si s herci na jevišti. Všechny tři pohádky se nám moc líbily, prožili jsme příjemnou dopolední hodinku. Hodně štěstí celému souboru.
Prachatice – Tři pohádky s písničkou – Jana Tichá - info()divadlopohadka.cz - 01.06.15

Byla jsem moc zvědavá na divadelní podobu (znám pohádku od H.CH. Andersena). Dětem se Vaše pohádka líbila …. a mě se líbilo, že jste babici nezabili, ale jen potrestali. Díky a těším se na další Vaše pohádky.
Sušice – Kouzelné křesadlo – Jiřina Poláková - info()divadlopohadka.cz - 26.05.15

Když umí někdo takto krásně zpracovat klasickou pohádku, je radost chodit s dětmi do divadla. Za efekty použité ke zmizení Popelky máte jedničku. Děti byly nadšené, a já taky. Děkujeme a přejeme divadlu hodně spokojených diváků. Těšíme se na příště.
Nové Strašecí  – Popelka – Jiřka Prchalová - info()divadlopohadka.cz - 17.05.15